Aktualności

Coinbase planuje wejść na giełdę. Pomoże przy tym Goldman Sachs

Coinbase, czyli giełda kryptowalut ogłosiła w tym roku, że planuje wejść na amerykańską giełdę. Oznaczałoby to bowiem, że stałaby się pierwszą giełdą kryptowalut z siedzibą w USA, która pojawiła się na giełdzie.

Według informacji, które możem znaleźć w sieci. Firma planuje IPO, a nie tak jak wcześniej każdy sądził bezpośrednie notowania. Pojawiła się także informacja, że obsługą IPO ma zająć się amerykański gigant Goldman Sachs. Jest to jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie.

O wszystkim poinformowano nas 18 grudnia, wtedy właśnie Coinbase ogłosiło fakt złożenia projektu rejestracji w SEC, czyli amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Według strony CoinMarketCap, Coinbase jest jedną z najlepiej wiodących giełd kryptowalutowych. W ciągu ostatniej doby, obrót na tej giełdzie wyniósł 1,89 miliarda dolarów. Ogólnie na platformie, aktualnie znajdują się aktywa o wartości ponad 25 miliardów, należące do 35 milionów zweryfikowanych użytkowników.

W 2018 roku, przeprowadzono wycenę giełdy Coinbase. Oszacowano wtedy jej wartość na około 8 miliardów dolarów. Aktualnie według Messari, szacowana wartość na jaką zostanie wyceniona giełda kryptowalut po debiucie na giełdzie, wynosi 28 miliardów dolarów. Oznacza to wzrost o oszałamiające 20 miliardów dolarów. Dzięki dodatkowym zyskom Coinbase będzie w stanie się rozwijać w jeszcze szybszym tempie niż dotychczas. Messari opublikowało na swojej stronie taki tekst:

„Niedawno firma zmieniła zarząd, włączając w jego ramy inwestora venture capital Marca Andreessena, weterana Google Gokula Rajarama oraz byłego CFO Cisco – Kelly’ego Kramera, co wydaje się być ostatecznym etapem przygotowania do IPO, które mogłoby skutkować wyceną firmy na poziomie 28 miliardów dolarów”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *