Aktualności

Kurs Bitcoina przekroczył 20 tysięcy dolarów!

W środę 16 grudnia, cena za jednego Bitcoina przekroczyła 20 tysięcy dolarów. Co oznacza, że bitcoin jest aktualnie najdroższą walutą, jaką możemy kupić na rynku. Jest to najwyższa cena jaką kiedykolwiek ta kryptowaluta osiągnęła na giełdzie. Stało się to możliwe, dzięki podskoczeniu kursu Bitcoina, o aż 7%. Tylko w tym roku cena wzrosła, aż trzykrotnie. Jest to związane z niezależnością kryptowalut od władzy państw, które w czasie pandemii drukują dużo dodatkowych pieniędzy, co powoduje niesamowitą inflację. Bitcoin jest wolny od takiego problemu.

Czy cena Bitcoina dalej będzie rosnąć?

Analitycy giełdowi zapowiadają bardzo świetlistą przyszłość dla bitcoina jak i dla innych kryptowalut.

“Mamy nową linię prognoz, kolejnym progiem będzie poziom 30 tys. dol. za bitcoina” – uważa Antoni Trenchev, współzałożyciel i partner zarządzający firmy Nexo, działającej w branży kryptowalut. “Zaczyna się nowy rozdział w historii bitcoina”.

Zdaniem Yoni Assia, współzałożyciela eToro, czyli jednego z największych portali do kupna i sprzedawania akcji, walut itp. Bitcoin nie jest już domeną programistów i pasjonatów fintech. Zaczął przyciągać do siebie zainteresowanie wielu innych środowisk, jak mówi Yoni “Zaczęliśmy również obserwować, jak instytucje finansowe zaczynają aktywnie interesować się kryptowalutami, z wieloma znanymi bankami i funduszami hedgingowymi kupującymi w tym roku bitcoiny na czele. Spodziewamy się, że taka sytuacja będzie się utrzymywać także w 2021 r., ponieważ obawy związane z rosnącą inflacją będą nadal obecne na całym świecie”

“Teraz ludzie na całym świecie rozumieją, w jak różny sposób kryptowaluty mogą być wykorzystywane, niezależnie od tego, czy będą częścią portfela inwestycyjnego, czy chodzi o zapłacenie za pizzę” – dodaje.

Nadchodzą bardzo ciekawe czasy. Możliwe, że tradycyjna waluta jaką znamy przestanie mieć główne znaczenie. Czy już kupiłeś Bitcoina? Może to odpowiedni czas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *