Aktualności

Bitstamp zawiesza obrót XRP z powodu pozwu SEC

Pozew SEC (United States Securities and Exchange Commission) w storonę firmy Ripple, zbiera kolejne żniwa. Niedawno jedna z największych na rynku giełd kryptowalut, Bitstamp ogłosił, że zawiesza możliwość obrotu krypotwalutą XRP, tym samym dołączył do już długiej list firm, które wykonały taki sam ruch. Od dnia 8 stycznia 2021 roku, klienci Bitstamp w USA, nie będą mogli już handlować czwartą największą kryptowalutą na świecie. Ogłoszenie te pojawiło się na oficjalnym Twitterze firmy. Bardzo szybko zdobyło tysiące polubień i komentarzy, dzięki czemu wieść ta rozniosła się po całym internecie. Treść tego ogłoszenia brzmi następująco:

 „W świetle niedawnego pozwu SEC przeciwko Ripple Labs Inc., w którym stwierdzono, że XRP jest papierem wartościowym, w dniu 8 stycznia 2021 r. o godzinie 21:00 czasu UTC wstrzymamy wszelkie transakcje i depozyty XRP dla naszych klientów w USA. Będziemy uważnie śledzić rozwój sytuacji i nadal odpowiednio się dostosowywać. ”.

Odchodzenie wielu firm od wspierania tej kryptowaluty ma katastrofalny wpływ na jej cenę. Kurs na giełdzie spadł o ponad 50%, tym samym powodując straty idące w setki milionów dolarów.

Co sądzi Ripple na temat pozwu?

Jak pisaliśmy w jednym z artykułów na naszym portalu, Ripple nie planuje się poddać i będzie walczyć. Już pierwszego dnia CEO Ripple – Brad Garlinghouse, ogłosił:

„SEC zasadniczo myli się co do prawa i faktów. XRP jest walutą i nie musi być zarejestrowana jako umowa inwestycyjna. W rzeczywistości Departament Sprawiedliwości i FinCEN Ministerstwa Skarbu już ustaliły, że XRP jest wirtualną walutą w 2015 r., a inni regulatorzy G20 zrobili to samo. Żaden inny kraj nie zaklasyfikował XRP jako papieru wartościowego”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *