Aktualności

W jakich celach ludzie inwestują w kryptowaluty?

Cyfrowe monety są obecnie obiektem zainteresowania inwestorów z całego świata. Wielu z nich ma bardzo różne motywy i podejście do nich. To jednocześnie sprawia, że Bitcoin i inne kryptowaluty są tak popularne i lubiane, gdyż środki w nich ulokowane mogą być wykorzystywane w przeróżnych celach.

Interesujące wyniki ankiety

Platforma aktywów cyfrowych Bakkt podzieliła się ostatnio wynikami ankiety, która pokazała między innymi, że połowa osób, która inwestowała w kryptowaluty w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, chciała akumulować wartość w perspektywie długoterminowej. Ten wynik nie powinien nikogo dziwić, gdyż każdy liczy, że z czasem kryptowaluty pójdą w górę i będzie można je odsprzedać za znacznie wyższe pieniądze, niż te, za które się je kupiło. Znacznie ciekawsze są kolejne pozycje.

24% ankietowanych stwierdziło, że inwestuje w kryptowaluty, by za ich pomocą robić zakupy online, a 11% osób używa ich do płacenia komuś innemu (rodzinie, znajomym). Do tego około 16% krypto-inwestorów twierdzi, że brak opłat jest najbardziej atrakcyjnym aspektem kryptowalut, a łatwość dostępu przemawia do czternastu procent ankietowanych.

Ankieta poruszyła również inne tematy

Kryptowaluty cały czas stoją przed wieloma wyzwaniami i problemami. Pokazała to również ankieta, gdyż zbyt duża zmienność kursu i brak wiedzy, od czego zacząć, były największymi boleściami, przez które amerykańscy konsumenci nie decydowali się inwestować w kryptowaluty. Bez dwóch zdań ten świat nie jest dla każdego, a pojęcia i definicje są dość trudne. Z tym faktem nie da się nic jednak zrobić. Każdy musi samemu zaznajomić się z tematem, wykorzystując do tego dostępne źródła, takie jak YouTube i wyszukiwarka Google.

Aktualny kurs Bitcoina wynosi prawie 166 tysięcy złotych za sztukę. To spory spadek względem chociażby 6 września, gdy przekroczył on na chwilę próg 200 tysięcy złotych. Można zatem śmiało powiedzieć, że jest to dobra pora do zainwestowania w Bitcoina, gdyż jeśli aktualne trendy się utrzymają, to za kilka tygodni jego cena powinna znacznie wzrosnąć.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *