Aktualności

Bitcoin niezwykle popularny w Salwadorze!

Salwador jest pionierem na świecie, jeśli chodzi o wdrażanie kryptowalut do oficjalnego obiegu. Od początku września Bitcoin jest tam oficjalnym środkiem płatniczym, a ludzie podchodzą do niego z bardzo dużym optymizmem. Nic dziwnego, że inne kraje chcą iść śladem Salwadoru.

Duża ufność społeczeństwa

Załóżmy na chwilę, że w Polsce Bitcoin został uznany oficjalnym środkiem płatniczym. Myślicie, że jak wielu Polaków w pierwszym miesiącu postanowiłoby skorzystać z kryptowaluty? Zapewne niewielu, a największą popularnością cieszyłby się wśród młodzieży. Sytuacja na Salwadorze jest już jednak znacznie inna.

Obecnie 1/3 mieszkańców kraju już utworzyła swój portfel Chivo. Czym on dokładnie jest? Jest to nic innego jak kryptowalutowy portfel wydany przez rząd Salwadoru. Pozwala on wysyłać i odbierać płatności i przelewy w Bitcoinach, a także dolarach. Za jego pomocą możemy również nabyć nowe BTC. Ten pokaźny procent przekłada się na jakieś dwa miliony mieszkańców, czyli lekko więcej od liczby ludności Warszawy. Oznacza to zarazem, że Chivo ma obecnie więcej użytkowników, niż jakikolwiek bank w państwie! Robi wrażenie, prawda? Dodatkowo pokazuje to, jak dużym zaufaniem obdarzone są kryptowaluty w Salwadorze.

Co dalej?

Dwa miliony mieszkańców już w pierwszym miesiącu stworzyło portfel Chivo, a aktywnych użytkowników z każdym dniem będzie coraz więcej. Rząd musi być zatem dumny ze swoich działań, które najwidoczniej wyjdą krajowi na plus. Rozwiązania podpatrują już inne państwa, do których możemy zaliczyć Panamę oraz Kubę.

Wielka fala wydaje się już wystartować, a kolejne optymistyczne dane i statystyki mogą zachęcić inne kraje do wdrożenia kryptowalut jako oficjalnych środków płatniczych. Takie działania zajmą trochę czasu i będą trudne w realizacji, lecz potencjalne zyski są bardzo duże i godne poświęcenia. Czy do grona krajów zainteresowanych kryptowalutami wkroczy Polska? Wydaje się, że na razie nie ma na to szans, gdyż nasz kraj zaciekle walczy z „górnikami” i stale zamyka coraz to nowsze kopalnie kryptowalut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *