Aktualności

Piłkarska Serie A z partnerem w postaci firmy kryptowalutowej

Jedna z najpopularniejszych i najlepszych lig piłkarskich na świecie postanowiła nawiązać współpracę z firmą kryptowalutową. Na tym partnerstwie skorzystają głównie kibice i osoby powiązane z rynkiem kryptowalut, na które czeka wiele nowości i nagród.

Crypto.com wchodzi do włoskiej piłki nożnej

Kryptowaluty co raz śmielej poczynają sobie na światowych rynkach. Kolejnym na to dowodem jest partnerstwo crypto.com oraz włoskiej Serie A w zakresie innowacji i technologii. Logo strony będzie pojawiało się na oficjalnych transmisjach meczowych ze wszystkich najważniejszych piłkarskich wydarzeń we Włoszech. Mówimy tutaj między innymi o Serie A, Coppa Italia oraz Supercoppa Italiana. Dodatkowo bazując na sukcesie kolekcji NFT Lega Serie A i Crypto.com stworzonych na tegoroczną Coppa Italia, w wyniku nowego partnerstwa powstaną nowe kolekcje NFT związane z Serie A, Coppa Italia i Supercoppa Italiana.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi i zaszczyceni tym ważnym partnerstwem z Crypto.com, wiodącą firmą kryptowalutową, która wybrała Lega Serie A do opracowywania coraz bardziej angażujących produktów dla wszystkich fanów włoskiego futbolu” – powiedział Luigi De Siervo, dyrektor generalny Lega Serie A.

O tym, jak bardzo nowe partnerstwo urozmaici całą włoską ligę i wpłynie na jakość rozgrywek, dowiemy się za kilka tygodni, gdyż ciężko to ocenić przez pryzmat zaledwie kilkunastu meczów.

Jakich Polaków możemy oglądać w tych rozgrywkach?

Liga włoska Polakami stoi i nie będzie to wcale stwierdzenie na wyrost. To właśnie tam na co dzień gra wielu reprezentantów naszego kraju. Do najpopularniejszych z nich należą Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Arkadiusz Milik, Paweł Dawidowicz, Bartłomiej Drągowski, Piotr Zieliński oraz Karol Linetty. Niekwestionowanym liderem i najbardziej rozchwytywanym zawodnikiem w tamtych rejonach z Polski jest Wojciech Szczęsny, który strzeże bramki Juventusu. W poprzednim sezonie został on nawet wybranym najlepszym bramkarzem w lidze, co jest naprawdę sporym wyróżnieniem.

Bez problemu zatem da się zatem znaleźć jakiś klub do oglądania, gdyż w prawie każdym występuje jakiś nasz rodak. Jeszcze do niedawna bardzo głośno było o Krzysztofie Piątku, który w barwach Genoa CFC oraz AC Milanu czarował piłkę i walczył o tytuł króla strzelców.

We włoskich rozgrywkach uczestniczyło również wielu legendarnych polskich piłkarzy, którzy na stałe zapisali się do kart polskiej piłki nożnej. Mowa tutaj między innymi o Zbigniewie Bońku, który przeniósł się z Widzewa Łódź do Juve, a następnie do Romy. Warto pamiętać również o Władysławie Żmudzie i Arturze Borucu.

Kiedy startują najważniejsze turnieje?

Wszystkie najważniejsze turnieje, w których będziemy mogli oglądać naszych rodaków, a na telebimach będą pojawiać się reklamy crypto.com, już ruszyły. Możemy zatem praktycznie bez przerwy delektować się piłką nożną na najwyższym poziomie, gdzie rywalizuje ze sobą wiele świetnych ekip i piłkarzy.

Jeśli jesteśmy już przy nich, to przypomnijmy, jak wiele gwiazd światowego formatu posiada Serie A. W Juventusie na co dzień gra nie kto inny jak Cristiano Ronaldo, który jest uznawany za jednego z najlepszych piłkarzy na świecie oraz w ogóle w historii piłki nożnej. Nie zamierza on jeszcze kończyć kariery, więc być może swoimi osiągnięciami przyćmi wszystkich innych zawodników. W Milanie natomiast możemy zobaczyć Zlatana Ibrahimovića, a w Napoli Lorenzo Insigne. Warto również wspomnieć, że to właśnie Włosi są aktualnymi Mistrzami Europy w piłce nożnej, a ich liga przepełniona jest utalentowanymi piłkarzami. Kto tym razem sięgnie po najwyższe trofea? Tego dowiemy się już w nowym roku kalendarzowym!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *