Crypto tech

Twórcy DOGE i Elon Musk ogłaszają współpracę!

O Dogecoin mało kto jeszcze jakiś czas temu słyszał. Jego twórcy zapewne nigdy nie wierzyli w sukces kryptowaluty, stąd też jej nazwa nawiązująca do popularnego psa i memów z nim związanych. Z niewiadomych przyczyn tą kryptowalutą zainteresowała się jednak jedna z najbogatszych obecnie osób na naszej planecie – Elon Musk.

Jeden wpis, który zmienił wszystko

Kryptowaluta Dogecoin nie radziła sobie najlepiej, a bez wpisu Elona Muska, zapewne nigdy byśmy o niej nie usłyszeli. Ekscentryczny miliarder postanowił jednak na swoim Twitterze opublikować kilka wpisów o DOGE. Już pierwszy spowodował, że jego kurs niesamowicie wystrzelił. Dzięki temu zyskał on ogromną popularność, a kapitalizacja tej kryptowaluty w szybkim czasie przebiła wartość rynkową samego Twittera czy Forda! To jednak nie koniec świetnych informacji dla twórców. Bardzo silny popyt ze strony klientów sprawił, że największe giełdy na świecie dodały do swojej oferty możliwości handlu kryptowalutą DOGE.

Obecnie szał już lekko przeminął, lecz sama kryptowaluta nadal świetnie się trzyma. Gdy wszyscy oglądaliśmy kolejne notowania Dogecoina i zainteresowanie, jakie wzbudził, Elon Musk zaczął kontaktować się z twórcami kryptowaluty. Dzięki temu ogłosił on niedawno współpracę, która ma na celu poprawę efektywności transakcji.

Nowy rozdział w historii Dogecoina

Twórcy kryptowaluty pewnie nie mogli sobie wyobrazić lepszego scenariusza przyszłości niż ten, który ma miejsce na naszych oczach. Nie dość, że Elon wywindował cenę DOGE do nieosiągalnych wcześniej wartości, to postanowił również pomóc z rozwojem, oferując usprawnienie efektywności transakcji.

Dzięki temu Dogecoin powinien stać się jeszcze bardziej atrakcyjny dla inwestorów, co wiąże się oczywiście z kolejnymi zyskami. Moneta ma aktualnie ogromny potencjał i nie da się ukryć, że przyćmiła ona zainteresowaniem inne popularne kryptowaluty, takie jak Ethereum, Tether czy XRP. Wszystko wydaje się aż zbyt piękne, dlatego warto zadać sobie jedno zasadnicze pytanie – gdzie jest haczyk? Według wielu Elon Musk ma w tych działaniach swój własny cel, gdyż oczywiste jest to, że nie robiłby tego wszystkiego za darmo.

Tesla odwróciła się od Bitcoina, by zarobić fortunę na Dogecoinie?

Jeszcze nie tak dawno świat obiegła informacja, że Tesla przestaje akceptować transakcje w Bitcoinach. Cena tej kryptowaluty już chwilę później zaczęła gwałtownie spadać, odnotowując największe spadki od bardzo dawna. Jednak jaki był powód takiej decyzji firmy Elona Muska? Okazuje się, że wszystko powiązane jest z masowym wzrostem wykorzystania paliw kopalnianych.

Zyskały na tej wiadomości „zielone” kryptowaluty, które nie są tak zasobożerne, jak konkurencja. Wymienić tutaj można Polkadot, Stellar czy Cardano. Wszystkie cieszą się ze wzrostów o kilkadziesiąt procent, podczas gdy konkurencja notuje coraz to gorsze wyniki.

Działalność Muska z DOGE może świadczyć o tym, że to właśnie ta kryptowaluta będzie niedługo jedną z form zapłaty za nowe samochody Tesli. Wyjaśniałoby to zarazem, dlaczego Elon pomaga twórcom Dogecoina w poprawie efektywności transakcji. Jeśli taki stan rzeczy faktycznie miałby miejsce, to wpłynie on nie tylko na kurs DOGE, lecz również na kurs wszystkich kryptowalut. Możemy być zatem niedługo świadkami prawdziwej rewolucji na rynku, na której najwięcej zyskają kryptowaluty o niskim poborze zasobów.

Koniec ery Bitcoina?

Według statystyk z Google Trends Dogecoin jest obecnie popularniejszy od Bitcoina, który jest przecież wręcz twarzą kryptowalut. Nic jednak nie trwa wiecznie i chyba każdy spodziewał się, że prędzej, czy później jakaś inna kryptowaluta zastąpi Bitcoina na piedestale. Nieironicznie DOGE ma na to spore szanse, gdyż jest ogromnie popularny, swój wkład w jego rozwój ma sam Elon Musk, a przyszłość tej monety maluje się w jasnych barwach. Bitcoina nie da się jednak łatwo zastąpić, gdyż jest on najdroższą obecnie kryptowalutą, która ma sporą przewagę nad całą resztą stawki. Kolejne tygodnie powinny być zatem niezwykle interesujące.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *