Aktualności

Litecoin zostaje czwartą największą kryptowalutą na rynku

W związku z ostatnimi problemami Ripple w związku z pozwem ze strony SEC, ich kryptowaluta straciła aż 70% na swojej wartości. Pozwoliło to na coś czego nikt się nie spodziewał.

Litecoin na chwilę wskoczył na czwarte miejsce w rankingu kryptowalut bazując na kapitalizacji rynkowej. Jaki jest tego powód? Jednym z nich jest wzrost ceny monety o imponujące 55% w ciągu miesiąca. Jest to jeden z największych wzrostów tej kryptowaluty w historii.

Jednak wzrost LTC nie jest głównym powodem zdobycia czwartej pozycji. Token XRP od firmy Ripple stracił bowiem 70% w ciągu zaledwie tygodnia. W momencie pisania tego artykułu, XRP zdołał się już odbudować i z powrotem wrócił na swoją pozycję.

Co jest powodem wskoczenia Litecoin na czwarte miejsce?

Jak już pewnie się domyślacie, jest to spowodowane pozwem ze strony Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych. Na początku grudnia firma Ripple, twórca XRP została pozwana przez SEC z powodu „niezarejestrowanej oferty papierów wartościowych o wartości 1,3 miliarda”. Ripple oświadczyło, że się nie zgadza i będzie walczyć. Jednak rynek sam zadecydował. Wiele największych giełd kryptowalutowych w tym Coinbase, Bittrex i OKCoin ogłosiło, że zatrzyma możliwość kupna i handlu XRP. Wiele firm twierdzi, że zarzuty SEC są bezpodstawne i stawiają się po stronie Ripple twierdząc, że ich kryptowaluta nie jest papierem wartościowym. Jednak problemem jest to, że twórca tej waluty musi to udowodnić w sądzie, co jak wiemy może potrwać kilka lat. Nawet jeśli dla Ripple uda się wygrać rozprawy, to nie zmienia to tego, że inwestorzy stracili miliony dolarów, a firma może zostać zniszczona.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *