Aktualności

Hiszpańskie hotele pozwalają na płatność Bitcoinem

Hiszpański portal Mirai zajmujący się rezerwowaniem miejsc w hotelach podpisał umowę z Criptan, czyli platformą zajmującą się handlem i transferem kryptowalut. Działania te pozwolą już niedługo na płacenie Bitcoinem i innymi kryptowalutami za rezerwacje pokoju.

Co wpłynęło na taką decyzję?

Bezpośredni powód nie został podany, jednak jak mówi telewizja ABC w Hiszpanii pojawia się coraz większa liczba miejsc, gdzie można płacić kryptowalutami. Wliczają się w to nawet supermarkety, które same, nakłaniają do wykonywania płatności w Bitcoinach. Co więcej proces kupowania Bitcoinów jest podobno bardzo prosty i każdy Hiszpan może go zakupić bez problemów.

Co więcej w programie, ABC powiedziało stanowczo, że Bitcoin to nie fanaberia. Przedstawili także wykresy pokazujące jak wzrastała cena tej waluty. Ważną częścią raportu były cytaty Hiszpańskich graczy na giełdzie, którzy mówili, że „Bitcoin jest najważniejszym instrumentem giełdowym w historii”. Pokazuje to, jak duże znaczenie mają kryptowaluty w oczach osób, zajmujących się zarabianiem na giełdzie.

Co Criptan może zaoferować użytkownikom?

Firma Criptan jest aktualnie liderem w Hiszpanii jeśli chodzi o rynek kryptowalut. Nie dość, że umowa z Mirai pozwoli na bezpośrednią płatność w kryptowalutach, to Criptan ma jeszcze własne produkty. Jednym z nich jest CirptanCard VISA. Jest to normalna karta debetowa VISA, która jednak pozwala na płatność używając kryptowalut w każdym miejscu na świecie. Co najważniejsze, dany sklep nie musi obsługiwać płatności Bitcoinem. Nasza waluta na karcie zostanie przekonwertowana na walutę danego państwa po najlepszym dla nas kursie. Criptan także posiada bramkę płatności, która pozwala na dodanie kryptowalut jako środka zapłaty w np. naszym sklepie internetowym. Takie produkty i usługi pozwalają na rozwój i zwiększanie świadomości na temat kryptowalut na całym świecie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *