Aktualności

Coinbase zawiesza handel XRP, następne skutki pozwu SEC

Już pisaliśmy o zawieszeniu sprzedaży XRP przez Bitstamp. Do listu giełd, które zawieszą sprzedaż dołącza jedna z największych giełd kryptowalut na świecie, Coinbase. Wszystko to jest spowodowane pozwaniem firmy Ripple, twórców XRP, przez SEC, czyli amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd.

Skąd o tym wiemy?

Informacja o tej decyzji została opublikowana na oficjalnym blogu głównego prawnika Coinbase Paula Grwala. Całkowite zawieszenie obrotu XRP nastąpi 19 stycznia o godzinie 19. Jednak jak możemy także przeczytać w poście „handel może zostać wstrzymany wcześniej, jeśli zajdzie taka potrzeba”. Ogłaszają także, że ta decyzja nie wpłynie na nadchodzący airdrop tokenów Spark, który będzie wspierany przez firmę Ripple, która aktualnie ma kłopoty.

„Zawieszenie handlu nie wpłynie na dostęp klientów do portfeli XRP, które pozostaną dostępne dla funkcji wpłat i wypłat po zawieszeniu handlu” – powiedział Grewal. „Będziemy nadal wspierać XRP w Coinbase Custody i Coinbase Wallet”.

Możliwy upadek XRP

Codziennie słyszymy o porzucaniu XRP przez różne giełdy. Jednak jak na razie Coinbase jest największą giełdą, która ogłosiła porzucenie tej kryptowaluty. Wszystko to jest spowodowane pozwem, który skierował SEC w stronę Ripple, a więc i CEO Brada Galrinhousa i współzałożyciela Chrisa Larensa o prowadzeniu niezarejestrowanej oferty papierów wartościowych aktywów cyfrowych.

Poza Coinbase, kroki w tej sprawie ogłosiły inne giełdy takie jak: OKCoin, Bitstamp, OSL, Beaxy, CrossTower. Wszystkie te giełdy planują kompletne zatrzymanie handlu XRP, albo przynajmniej czasowe wstrzymanie tej waluty, do momentu póki wszystko się nie wyjaśni. Inwestorzy na Tweeterze przewidują, że już niedługo także inne giełdy kryptowalut odejdą od XRP.

Po wytoczeniu pozwu, kurs XRP spadł o 60% w ciągu 7 dni, jest to największy spadek w historii tej kryptowaluty.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *