Aktualności

Coinbase dyskryminuje pracowników ze względu na płeć i rasę

Gazeta New York Times opublikowała szokujące informacje. Coinbase, największa giełda kryptolwatu mająca swoją bazę w Stanach Zjednoczonych, oferuje mniejsze wynagrodzenie kobietom i osobom z innym kolorem skóry niż białym. Według gazety, różnica ta jest znacznie większa niż w innych firmach w branży fintech.

Dane zostały zebrane przez reportera New York Times – Nathaniela Poppera. Obejmują one informacje na temat wynagrodzenia bardzo dużej grupy osób pracujących w Coinbase. Dokładniej pochodzą one od 830 pracowników pracujących tam w okresie 2018 roku.

Różnice w wynagrodzeniu ze względu na płeć i rasę w Coinbase

Według danych jakie udało się pozyskać Nathanielowi. Kobiety w Coinbase zarabiają około 8% mniej niż mężczyźni wykonujący dokładnie tą samą pracę na tym samym stanowisku. W przypadku osób o innym kolorze skóry zmniejszenie wypłaty to 7%.

Po opublikowaniu tych danych, dyrektor do spraw zasobów ludzkich w Coinbase – L.J. Brock ogłosił, że firma rozpoczęła pracę nad „programem 2018”, polega on nad zapewnieniem równej płacy za tą samą pracę, nie zależnie od rasy czy płci. Co najlepsze nie są to pierwsze zarzuty kierowane w stronę Coinbase. W listopadzie 2020 roku, Nathaniel w gazecie twierdził, że osoby czarnoskóre są dyskryminowane. Coinbase oczywiście zaprzeczył tym oskarżeniom.

Jeszcze zanim udało się opublikować artykuł przez New York Times, 5% pracowników opuściło pracę dla tej giełdy kryptowalut. Zrobili to w celu pokazania, że firmie jest jakiś problem. Dyrektor generalny Coinbase – Brian Armstrong powiedział we wrześniu, że nie planuje i odmawia udziału w dyskusjach na tematy „polityczne i społeczne”. Powiedział także, że interesują go one tylko i wyłącznie jeśli będą miały wpływ na giełdę kryptowalut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *