Aktualności

CEO Kraken: „Nie oceniaj Bitcoina, jeśli go nie masz”

Jesse Powell, czyli współzałożyciel i aktualny dyrektor generalny jednej z największych giełd krypotwalut czyli Krakena, rozmawiał z Bloommber Survillance o swoich opiniach i przemyśleniach na temat wzrostu i rozwoju Bitcoina, a także zwiększonemu zainteresowaniu korporacji tą kryptowalutą.

Podczas rozmowy z Guy Johnsonem, Powell omówił takie kwestie jak akceptacja Bitcoina jako aktywa rezerwowego, kapitalizacji rynkowej, a także wpływie inflacji światowej na wzrost najstarszej kryptowaluty na świecie. Według Powella, Bitcoin jest zabezpieczeniem przed inflacją:

„Bitcoin jest limitowany, przewidywalny i stanowi nawet większe źródło wartości niż coś takiego jak złoto.”

Prowadzący spytał Powella co sądzi o korelacji wzrostu cen akcji firm technologicznych i Bitcoina. Powell odpowiedział w następujący sposób:

„Oba aktywa finansowe są po prostu w ogniu i reagują na cały proces drukowania pieniędzy”

Sądzi, że ponieważ duże firmy, a więc i te notowane na giełdach inwestują w Bitcoina, jako część swoich rezerw skarbowych, ten typ aktywów zaczyna przyciągać coraz większą uwagę głównego nurtu. Nie ma bezpośredniego związku między wzrostem ceny tych dwóch aktywów, jednak obie są kupowane w celu zabezpieczenia własnego bogactwa. Temu może wydawać się, że są jakoś ze sobą połączone.

Johnson, spytał Powella czy większa akceptacja Bitcoina przez główny nurt rynku, zmniejszyłaby jego zmienność, jaką możemy zaobserwować. Odpowiedział, że nie sądzi, że najstarsza krypotwaluta świata doświadczy niskich poziomów zmienności w najbliższym czasie.

Wyjaśnił, że cena może wzrosnąć z 20 tysięcy dolarów do nawet jednego miliona dolarów. Duża zmienność wystąpi, jeśli instytucje zaakceptują Bitcoin do tego stopnia, że będzie on poważnie konkurować z innymi typami aktywów. Sądzi, że tylko wtedy będziemy mogli zauważyć znacznie mniejszą zmienność.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *